Linnuse Kali valmib juba Coca-Cola tehases

10. detsember 2001, 14:37

Coca-Cola alustas juba möödunud nädalal Linnuse Kalja tootmist oma tehases, ehkki pidid alles esmaspäeval seda tootma hakkama. Praegu on esimene partii Kalja laos ootamas teste, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Coca-Cola Balti turundusdirektor Aki Hirvonen ütles Eesti Päevaleht Online?ile, et nad alustasid Kalja tootmist varem, kuna selleks tekkis vajadus. ?Tegime eelmisel nädalal ühe partii valmis ning praegu on see laos, edasi läheb see mikrobioloogilisele laborile testimiseks,? rääkis Hirvonen. Sel nädalal Coca-Cola Kalja ei tooda.

Hirvoneni sõnul saabub esimene partii Coca-Cola tehases toodetud Linnuse Kalja müügile ilmselt järgmise nädala lõpus, kui testid on tehtud.

?Ma olen seda maitsnud ning see on täpselt sama maitsega kui Öseli toodetud Linnuse Kali,? kinnitas Hirvonen. Ta lisas, et tegemist on sama retsepti järgi valminud toodanguga.

The Coca-Cola Company ostis Linnuse Kalja Ösel Foodsil 1. juunil sel aastal. Eesti Päevalehe andmetel maksis Coca-Cola Öselile 20 miljonit krooni. Lisaks Linnuse Kaljale omandas Coca-Cola toona ka Läti kaubamärgi Pilskalna Kvass. Lepingujärgsed maksed on Coca-Colal Öselile ära makstud.

Coca-Cola Eesti sai 2000. aastal 14,7 miljonit krooni kahjumit, ettevõtte käive oli 323,3 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing