Tallinna Vesi sõlmis mullu üle 800 liitumislepingu

05. veebruar 2004, 10:04

Möödunud aastal sõlmis AS Tallinna Vesi üle 800 vee- ja kanalisatsiooniga liitumislepingut, neist umbes pooled liitumistasud hüvitas linn

'See tulemus oli oodatust kõrgem. Aasta alguses prognoosisime, et 60 protsenti kinnistustest, kellele liitumisvõimalus loodi, seda ka kasutavad, kuid aasta lõpu tulemus näitas, et koguni 80 protsenti kinnistutest on ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumise kasuks otsustanud,' ütles ASi Tallinna Vesi klienditeeninduse juhataja Merle Lindma.

Lindma sõnul olid tallinlased nii 2002. kui 2003 aastal aktiivsed ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liituma. 'Üheks oluliseks põhjuseks on olnud kahtlemata Tallinna linnavalitsuse otsus hüvitada seni vee- ja kanalisatsiooniga katmata aladel liitumistasu kuni 100 protsenti,' lisas ta.

'Samas tahaks loota, et viimaste aastate jooksul on tõusnud ka tallinlaste keskkonnaalane teadlikkus ning seetõttu soovitakse vahetada keskkonnaohtlikud imbkaevud turvalisema ühiskanalisatsiooni vastu,' ütles Lindma.

Ühenduse olemasolu ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga mängib olulist rolli ka kinnisvaraturul hinna määramisel. 'Kui kinnistule on loodud ühendus ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga võib kinnistu väärtus tõusta märkimisväärselt,' ütles Lindma.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing