EPL: Kreitzbergi võit lõi partei segadusse

26. märts 2004, 08:04

Keskerakonna juhatus arutab tuleval teisipäeval, mida teha parlamendi aseesimeheks valitud Peeter Kreitzbergi ning tema üles seadnud Liina Tõnissoniga.

Keskfraktsiooni esimees Vilja Savisaar tõdes, et fraktsiooni juhatusele tuli ebameeldiva üllatusena, et fraktsiooni otsuseid ei täideta. Üleeile kinnitas fraktsioon oma kandidaadiks asespiikri kohale Enn Eesmaa.

?See on siiski pretsedendi loomine, seda pole varem olnud, et fraktsiooni seest pannakse teine kandidaat. Kahetsusväärne kahtlemata,? ütles Savisaar Eesti Päevalehele.

Küsimusele, kas Kreitzbergi või tema kandidatuuri üles seadnud Liina Tõnissoni peaks selle manöövri pärast erakonnast välja viskama, vastas Savisaar, et teema on hetkel otsusteks liiga tuline.

Riigikogulane, erakonna juhatuse liige Heimar Lenk leidis pärast hääletust, et Kreitzberg ja Tõnisson tuleks erakonnast välja heita. See ei tähenda aga, et Kreitzberg peaks aseesimehe ameti maha panema.

?Küsimus on selles, et põhikirja järgi peavad liikmete üle arvestust piirkonnad, kust on liikmed valitud. Ootame ära need seisukohad. Tuleb tunnistada ? nii rängalt ei rikuta reegleid,? möönis Vilja Savisaar.

Fraktsioonijuht teeb erakonna juhatusele toimunu suhtes ettekande ning juhatus hakkab arutama, kuidas edasi käituda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing