PM: Remontimata korterid tõusevad hinda

08. aprill 2004, 07:54

Kinnisvarahindade üldise tõusu taustal on renoveeritud või uute korterite hinnatasemele järele jõudnud ka remonti vajavate eluasemete ruutmeetrihinnad.

Hinnatõusule aitavad inimesed teadlikult kaasa. Sekretärina töötav Inna-Katrin Hein näiteks eelistas kodu otsides just renoveerimata korterit, kirjutab Postimees.

«Teadsin, et tõsisemat ümberehitust vajav korter võib tulla juba renoveeritud või suisa uuest korterist lõpuks isegi kallim,» rääkis ta. «Kuid tahtsin oma kodu planeeringu ja siseviimistluse teha vastavalt oma maitsele.»

Arco Vara hindamisgrupi juhi Tõnu Lutsu sõnul on vanemate magalarajoonide korterite hinnad tõusnud suure nõudluse tõttu. «Need on ka pärast hinnatõusu kõige odavamad elupinnad, mille lõpphinda saab inimene ise vastavalt oma võimalustele renoveerides kujundada,» ütles Luts.

Uued või ka renoveeritud korterid on enamasti suuremad, mistõttu tuleb vanemat tüüpkorterit ostes, hoolimata üsna sarnasest ruutmeetrihinnast, ikkagi vähem raha välja käia.

Praegu algavad Lasnamäel renoveeritud 1-toaliste korterite hinnad 10 000 kroonist ruutmeetri kohta. Renoveerimata korteri ruutmeeter maksab aga koguni 10 500?11 000 krooni.

Mustamäel maksab renoveeritud 1-toalise korteri ruutmeeter 11 500?12 000 krooni, renoveerimata korterite ruutmeetrihind algab 10 000 kroonist.

Arco Vara hinnangul jätkus ka tänavu esimeses kvartalis tüüpkinnisvara kallinemine. Enim suurenes nõudlus Mustamäel asuvate tüüpkorterite järele. Selleks on näiteks kahetoaline mitteläbikäidavate tubadega korter.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing