Citymarket tõusis turuosalt suurimaks super- ja hüpermarketite ketiks Eestis

13. aprill 2004, 08:42

Jaanuaris toimunud EMORi uuringu kohaselt on Citymarket oma valdkonnas turuosalt suurim kauplustekett Eestis.

Citymarketi teatel näitab aasta algul läbiviidud uuring, et Citymarket on 5,5 % turuosaga kogu jaemüügis (v.a mootorsõidukite müük) tõusnud suurimaks super- ja hüpermarketite ketiks Eestis, edestades Selverit, Prismat ja Maksimarketit.

'Oleme tõestanud, et õige kontseptsioon võimaldab pooletesie aastaga tõusta nullist edukaimaks kaupluseketiks ja jutud sellest, et uusi tulijaid turule ei
mahu, on müüt', ütles Citymarketite keti juht Riho Maurer. Tema sõnul kavandab Citymarket Tallinnas veel 2-3 kaupluse avamist ning arendada välja kauplused ka olulisemates regioonikeskustes.

Citymarketi käive käesoleva aasta jaanuaris ja veebruaris kokku oli 216 miljonit krooni, mis on 62 % suurem kui eelmisel aastal samal ajal.

2004 aastal plaanib Citymarket avada uue hüpermarketi Pärnus, samuti laiendada ja edasi arendada Citymarketi köögi tootevalikut eesmärgiga pakkuda kaasa ostmiseks suuremat valikut kergeid toite.

Kogu Eesti jaekaubanduse kontekstis edestab kauplusekettidest Citymarketit ainult discounter-tüüpi Säästumarketite kett, mille turuosaks on sama uuringu kohaselt 8,5% koguturust.

Citymarketid jagunevad suuruselt kaheks - super- ja hüpermarketiks. Supermarketi kontseptsioonis on suuruseks kuni 5000 m2 ja kaubavalikus 25
000-30 000 toodet, hüpermarketi kontseptsiooni puhul on pindala kuni 11 000 m2 ja kaubavalikus 60 000-80 000 toodet. Eestis on 6 Citymarketit, neist 2 hüpermarketit ning 4 supermarketit.

Esimene Citymarket avati Eestis 2002. aastal Pärnus. Citymarket Eesti kuulub ühtsesse Citymarketite ketti. Soomes on hetkel 48 Citymarketit ja Lätis 5. Citymarketite omanik on Kesko Food.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing