Valitsus vaatab riigireservi korra üle

15. juuni 2004, 12:27

Valitsuse kriisikomisjon kinnitatud riigireservi arengustrateegia visiooni järgi hakatakse varu kogumisel lähtuma reaalsetest ja mõõdetavatest riskidest.

Eile kinnitatud uue kontseptsiooni kohaselt tuleb riigireservi moodustamisel lähtuda julgeolekuasutuste poolt koostatud ohuprognoosist ning ministeeriumide riskianalüüsidest tulenevatest reaalsetest ja mõõdetavatest ohtudest, teatas valitsuse pressiesindaja.

Visiooni kohaselt tuleb luua tegevusvaru, mis moodustub senise julgeolekuvaru ja ettevõtja tegevusvaru baasil. Tegevusvaru saab olema riigi operatiivteenistuste, elutähtsate valdkondade ja kriitilise infrastruktuuri materiaal-tehniline varu, mis võetakse elanikkonna turvalisuse ja infrastruktuuri tegevuse tagamiseks kasutusele hädaolukorras.

Valitsus kiitis riigireservi arengustrateegia visiooni heaks ja tegi valitsuse kriisikomisjonile ülesandeks töötada visiooni alusel 1. novembriks 2004 välja riigireservi arengustrateegia, mis sisaldab ettepanekuid riigireservi puudutava seadusandluse korrastamiseks ning terminoloogia ühtlustamiseks. Samuti peab strateegia sisaldama ettepanekuid tegevusvaru finantseerimise skeemida ja vastavate kohustuste ministeeriumide eelarvesse võtmise kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing