LHV aktsiaemissioon oli edukas

01. oktoober 2004, 09:46

Investeerimispanga LHV septembris korraldatud investeerimisfirma AS LHV Global Opportunity võlakirjade esimene emissioon oli edukas, teatas pank.

AS LHV Global Opportunity (LHV GO) on AS Lõhmus, Haavel Viisemann poolt asutatud riskifondi ehk ?hedge? fondi sarnane investeerimisfirma, millesse saab investeerida läbi kinniste võlakirjaemissioonide. LHV GO esimese võlakirjaemissiooni maht oli 3 miljonit eurot ja sellel osales üle 30 investori. Minimaalseks investeeringuks LHV GO-sse on 40 000 eurot.
LHV GO sihttootlus investoritele on 15-18%. LHV GO on struktuuri poolest sarnane AS LHV Arbitrage-le, mis on tegutsenud alates aprillist 2001 ja pakkunud seni investoritele tootlust 27% aasta baasil. LHV Arbitrage on tänaseks uutele investoritele suletud. LHV GO ja LHV Arbitrage on mõlemad 'hedge? fondi tüüpi, mis tähendab, et nad otsivad finantsturgudelt ebaefektiivsusi ja häid investeerimisvõimalusi ja kasutavad ära oma suuremat tegevusvabadust tavaliste fondidega võrreldes.

LHV GO teine võlakirjaemissioon lõpeb 27. oktoobril ja selle maht on 3 miljonit eurot. Emissioon on kinnine ning võlakirju ei registreerita Eesti Väärtpaberikeskuses.

LHV on Balti riikide juhtiv investeerimispank, millel on kontorid Tallinnas, Riias ja Vilniuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing