Karm konkurents kahandas Kristiine Kasiino kasumit

03. august 2006, 15:07

Kristiine Kasiino teenis vaatamata karmile konkurentsile hasartmänguturul mullu 90 miljoni kroonise netokäibe juures ligi 21,4 miljonit krooni puhaskasumit.

Aasta varem oli Kristiine Kasiino netokäive 78,2 ja puhaskasum 25,1 miljonit krooni. Nii käive kui kasum muutusid 15 protsendi võrra, kuid vastupidistes suundades.

Kasumi languse tingis peamiselt 2005. aasta alguses 40% võrra tõusnud hasartmängumaks. Kristiine Kasiino maksis mullu üle 18 miljoni krooni hasartmängumaksu ehk 62% rohkem kui 2004. aastal.

Ettevõtte juhatuse esimehe Enno Heinla sõnul oli Kristiine Kasiino jaoks mullu kõige olulisem see, et saadi uus pikaajaline tegevusluba. Kristiine Kasiino oli üks esimesi kasiinofirmasid, kelle tegevusluba pikendas rahandusministeerium kümneks aastaks.

Heinla nimetas muutunud turuolukorra ühe peamise märksõnana kasvanud konkurentsi, mille tulemusel on mitu väiksemat kasiinooperaatorit omanikku vahetanud.

„Uue hasartmänguseaduse ootuses on Eesti hasartmänguturg tublisti kuumenenud, toimub aktiivne laienemine, uute mängukohtade avamine ja turupositsioonide kindlustamine,” lisas Heinla.

Hasartmänguturgu pingestab fakt, et lotondusele on loodud eelisolukord. Lotomänge lubatakse reklaamida, õnnemänge aga mitte. Heinla hinnangul tuleks firmade võimalused võrdsustada, kuna nii kasiino- kui lotosõltlasi on Eestis ühepalju, kumbagi 1,7% elanikkonnast.

Kristiine Kasiino opereerib praegu kümnes mängusaalis 237 mänguautomaadiga. Kaheksa saali asuvad Tallinnas, üks Tartus ja üks Pärnus. Ettevõte annab tööd 131 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing