EPL: Tanklaomanik kütusega hädas

01. september 2006, 07:41

Trahvi saanud Kuressaare tanklaomaniku Vahur Pruuli sõnu ei ole väiketanklatel võimalik müüdava kütuse kvaliteeti pidevalt kontrollida.

Pruuli firma Oilgate tanklas käisid ametnikud proove võtmas mõned nädalad tagasi ning avastasid müügilt liiga plahvatusohtliku diislikütuse. Pruuli firmat ootab selle eest vähemalt 10 000kroonine trahv, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pruuli sõnul on aga võimatu kontrollida, millise kvaliteediga kütust lepingupartner talle terminalist toob. 'Tarbijale müüvad tanklad, aga kõik hakkab pihta tolliterminalist, kus segatakse solkkütust. Mina tellin võõra sõidukiga kütuse toomise, mulle väljastatakse kauba vastavustunnistus, aga mind kui tanklaomanikku terminali mahuti juurde proove võtma ei lasta,' selgitas Pruul.

Ehkki paberite järgi on kvaliteet justkui tagatud, võib kütuse tema sõnul nõuetele mittevastavaks teha näiteks kütuseauto tsisterni mustus. Pruuli sõnul ei ole mõeldav iga kütusepartii kontrollimine tanklas, sest see on niivõrd kallis lõbu (7000 krooni), et kütuseliiter peaks siis kaks-kolm krooni kallim olema.

Maksu- ja tolliameti andmeil müüb keskmiselt iga kümnes tankla ebakvaliteetset kütust ja probleem on tõsisem just väiketanklate osas. Kokku kontrollisid tolliametnikud 2005. aasta jooksul 766 tanklat ja avastasid neis ebakvaliteetse kütuse müügi 82 juhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing