Riigieelarve tulud ületavad kulusid 3,7 miljardi krooni võrra

12. september 2006, 15:23

Kaheksa kuuga laekus riigieelarvesse 42,7 miljardit krooni, mis on 69,6 protsenti sel aastal eelarvesse planeeritud tuludest.

Augusti lõpu seisuga ületasid riigieelarve tulud tehtud kulusid ligi 3,7 miljardi krooni võrra, teatas rahandusministeerium.

Võrreldes 2005. aasta esimese kaheksa kuuga on riigieelarve tulude laekumine kasvanud 17,9 protsenti - eelmisel aastal oli augusti lõpuks riigieelarvesse laekunud 36,3 miljardit krooni. Väljamakseid on kaheksa kuuga tehtud 39,1 miljardi krooni ulatuses ehk 63,6 protsenti eelarvest.

Maksutulusid laekus augusti lõpuks 34,9 miljardit krooni ehk 71,1 protsenti kavandatust, sellest augustis 4,8 miljardit. Eelmise aastaga võrreldes on maksutulude laekumine suurenenud ligikaudu 4,9 miljardi krooni ehk 16,5 protsendi võrra.

Augustis jätkus füüsilise isiku tulumaksu ja sotsiaalmaksu väga hea laekumine, mille peamiseks põhjuseks on jätkuvalt väga kiire palga ja tööhõive kasv. Sellele viitavad ka Eurostati poolt septembri alguses avaldatud viimased tööpuuduse andmed, mille kohaselt vähenes hooajaliselt korrigeeritud tööpuudus juulis võrreldes eelmise aasta juuliga 7,6 protsendilt 4,2 protsendini. Võrreldes eelmise aasta augustiga oli sotsiaalmaksu laekumise kasv väga kiire ehituses ning hulgi- ja vahenduskaubanduses.

Käibemaksu laekumine oli augustis eelmiste kuudega võrreldes tagasihoidlikum, ulatudes ligi 1,5 miljardi kroonini. Augustis püsis ühendusesiseselt käibelt laekuv summa varasemal tasemel. Laekumine impordilt kolmandatest riikidest kasvas võrreldes eelmise kuuga ligi 10 protsendi võrra, kuid tagastuste summa oli augustis rekordiline, ületades eelneva seitsme kuu keskmist 25,6 protsendi võrra.

Juriidilise isiku tulumaksu laekumine oli augustis väga kõrge. Selle põhjuseks on eelkõige käesoleva aasta juulis välja makstud maksustamisele kuuluvatelt dividendidelt tasutud tulumaksu suhteliselt kõrge maht. Tegevusalade lõikes oli võrreldes eelmise aasta augustiga suurim kasv elektrienergia-, gaasi-, auru- ja kuumaveevarustuses. Järgnesid toornafta ja maagaasi tootmine ning hulgi- ja vahenduskaubandus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing