Mart Laar tutvustab Eesti majandust Guatemalas ja Costa Ricas

15. september 2006, 10:20

Isamaaliitlasest ekspeaminister Mart Laar lendas Guatemalasse ja Costa Ricasse, kus ta peab loenguid Eesti majandusreformide kogemustest.

Riigikogu Isamaaliidu fraktsioonist öeldi, et Laari välislähetuseks andis loa Riigikogu juhatus. Lähetus kestab 12.-20. septembrini.

„Mina leian, et mida laiemalt Eesti teatakse, seda parem,” kirjutas Laar Äripäevale elektronkirjas. „Kutsujaks on Guatemalast sealne suurim sõltumatu ülikool ja Costa Ricast presidendikantselei. Costa Rica on huvitatud Eesti kogemusest proportsionaalsest tulumaksust, siin käib parajasti debatt selle sisseviimiseks,” selgitas Laar.
„Pean tunnistama, et mõlemal maal tuntakse Eesti vastu suurt huvi, Guatemalas on isegi kavas eraldi kursus Balti riikide majandusreformidest. Olen veendunud, et Eesti kogemuse propageerimine ja vahendamine on minu kui ekspeaministri kohus,” lisas ta.

Laar kinnitas, et loengute eest tasu talle ei maksta. Küll on reis Riigikogust vormistatud välislähetusena ning Laarile makstakse päevaraha.
„Meie raamatupidamise andmetel maksis Riigikogu kantselei Mart Laarile lähetuse puhul tööga seotud kuludena ainult päevaraha ja mingeid muid selle lähetustega seotud kulusid Riigikogu kantselei maksnud ei ole,” teatas Riigikogu pressitalitus. Laarile makstakse üheksa päeva eest kokku 4500 krooni. Et lähetus kestab, on summa esialgne.

Laar on riigikogu majanduskomisjoni liige ja võtnud oma õlule ka julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni aseesimehe ameti. Lähetuse ja loengute ajal jookseb edasi ka riigikogu liikme palk, mis Laaril on 39 105 krooni.

„Jah, pidasin oma kohuseks oma sedavõrd pikk välislahetus komandeeringuna vormistada. Muidu puuduksin riigikogu toost põhjuseta. See ei toimu mitte Riigikogu või komisjonide esinduskulude, vaid isiklike esinduskulude arvelt,” põhjendas Laar.

Laar on maailmas nõutud mees, ta on ka Gruusia presidendi Mihhail Saakašvili nõunik ja Swedbanki nõukogu liige.

Samas oli juunikuu seisuga Laar jõudnud 34 majanduskomisjoni istungist vaid üheksale. Mitu korda on kohale tulnud tema asendusliige, kuid enamasti on Laar märgitud lihtsalt puudujaks. Lisaks puudus Laar enne suvepuhkusele minekut kolmandikust suure saali istungitest. 65 istungist osales Laar 43-l. Laar on olnud 11 välislähetustes, 14 korda puudunud muul põhjustel. Muude põhjuste alla kuulub näiteks Põhjamaade Investeerimispanga seminar Vilniuses 10. ja 11. mail või 15.–21. maini kestnud välislähetus Horvaatias-Sloveenias ja USAs, kus Laar käis kätte saamas Milton Friedmani auhinda majanduse edendamise eest. Auhind oli pool miljonit dollarit. Selle rahaga taheti tunnustada Laari kui endise peaministri teeneid vabaturu filosoofia kaudu Eesti jaluleaitamisel
Laar kandideerib ka Isamaa ja Res Publica Liidu esimeheks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing