Liiklusõnnetuse kahju piirmäär inimese kohta tõuseb 14 korda

Raimo Ülavere 18. september 2006, 09:51

Järgmisest aastast tõusevad liikluse kindlustuskahju piirmäärad inimese kohta üle 14 korra ligi 80 miljonile kroonile.

Seda juhul kui riigikogu jõustab Rahandusministeeriumis ette valmistatud liikluskindlustuse seaduse muudatused.

Eestis on liikluses varakahju puhul hüvitamise piirmääraks hetkel 1,6 miljonit krooni ja isikukahju puhul 5,5 miljonit krooni. See piirmäär kehtib ühe kannatanu kohta ühe kindlustusjuhtumi korral. Eelnõuga tõstetakse kahju hüvitamise piirmäär varakahju puhul 1 miljoni euroni ehk 15 miljoni kroonini ja isikukahju puhul 5 miljoni euroni ehk 78 miljoni kroonini. Mõlemad määrad hakkavad kehtima ühe kindlustusjuhtumi kohta, olenemata kannatanute arvust. Täies ulatuses jõustuvad uued määrad 2012. aasta keskel.

Juba täna kehtiva seaduse kohaselt hüvitatakse nii jalakäijale kui ka ratturile isikukahju ka sel juhul, kui nad õnnetuse põhjustamises süüdi olid. Eelnõuga laiendatakse seda kaitset veelgi – edaspidi hüvitatakse jalakäijatele, ratturitele, rulluisutajatele ja muudele sarnastele liiklejatele lisaks isikukahjule ka varakahju. See on hea uudis ennekõike jalgratturitele, kellele kokkupõrkes sõidukiga hüvitatakse tulevikus ka näiteks rattale tekkinud kahju, sõltumata sellest, kas õnnetuses oli süüdi sõiduk või rattur.

Seaduses on muudatusi ka sõidukijuhtidele. Eelnõus loobutakse nõudest, et sõidukijuhil peab paberkandjal kindlustuspoliis alati kaasas olema. Ühtlasi ei pea liikluskindlustuse leping ja poliis enam olema rangelt kirjalikus vormis ning ühtsetele vorminõuetele vastavad. Seega võib edaspidi lepinguid sõlmida ja poliise väljastada ka kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ning politsei kontrollib kindlustuskohustuse täitmist e-politsei süsteemi vahendusel liikluskindlustuse registrist.

Rahandusministeerium saatis eelnõu kooskõlastamiseks ministeeriumitele, finantsinspektsioonile ning kindlustusseltsidele, seejärel läheb eelnõu Riigikogu ette. Eelnõu jõustumine on praeguste kavade kohaselt planeeritud 1. jaanuariks 2007.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing