Ülo Toomsalu • 10. oktoober 2017 kell 3:00

Kurja geeniuse sepitsus?

Ülo Toomsalu  

Investoriteliit.ee on tõeliselt geniaalne nimevalik, ainult et eksitav, kirjutab toimetaja Ülo Toomsalu.

Investoriteliit on tõeliselt geniaalne nimevalik – otsekohe loob selline nimi usaldust.

Eelmise aasta suvel kuulsin raadiost reklaami, kus räägiti, et väga hea on investeerida oma päranduseks saadud raha investorite liidu kaudu. Naabrimeeski teeb juba nii.

Kui põnev! On loodud organisatsioon, mis koondab börsidele investeerivaid inimesi, kus jagatakse investeerimistarkusi ja sepitsetakse investeerimisstrateegiaid. Meie börsitoimetus on kindlasti elevil ja kajastab nende tegemisi.

Ei midagi seesugust. Selgus, et tegemist on pundi inimestega, kellel on paar äri, mille tarvis tahetakse inimestelt raha saada. 

Mis on liit? Eesti keele seletav sõnaraamat ütleb, et juriidilise isikuna on liit mingi alaesindajate või teatud tõekspidamistega isikute organisatsioon. Nagu on kirjanike liit või ämmaemandate ühendus.

Investoriteliit.ee on tõeliselt geniaalne nimevalik. Võiks arvata, et tegemist ongi investorite liiduga. Tegelikult siiski pole. Otsekohe loob selline nimi aga usaldust. Kuhu peaks siis algaja investor veel oma raha panema kui mitte investorite liitu. 

Nimi on aga täiega eksitav, see oleks sama, kui purilennunduse klubi võtaks omale nimeks Kosmoseuuringute Agentuur. Aga ikkagi, milline puru silma ajamise meistriklass!

Investoriteliit.ee-d tüürivad turundusgeeniused, kuid nüüd on selgunud, et geeniusi börsile ei lasta.

Hetkel kuum