Paljudele ettevõtetele on kõrgetasemelistest välisvisiitudest suur kasu, kuid veelgi parem oleks, kui ettevõtted saaksid selliseid tegevusi pikemalt planeerida, kirjutab Taltechi ekspordijuhtimise magister Sigrit Tiits.

- Sigrit Tiits.
- Foto: erakogu
Maailma majanduse globaliseerumise trend on muutumas ja jõudnud uude etappi. Kui veel mõni aeg tagasi tundus, et digitaalsed tehnoloogiad on avanud tee globaalsele maailmale ning on siin selleks, et jääda, siis nüüd varjutavad seda trendi antiglobalismi sõnumid. Suurema poliitika ja oma turu kaitseks on kehtestatud nii sanktsioone kui ka tollipiiranguid ning uusi makse. Olukorras, kus aastakümneid pidanud kokkuleppeid vaadatakse üle ja otsitakse põhjuseid muutusteks, on oluline roll isiklikel suhetel ja sellel, kui edukalt suudetakse kaubanduskokkuleppeid teha.
Seotud lood
Käesoleva aasta kevadet iseloomustab kasvav ebakindlus. Kasvav protektsionistlik retoorika USA-s, uute tollitariifide oht, ülemaailmsed kaubanduspinged ja kõrged intressimäärad moodustavad ideaalsed tingimused segaduse tekkimiseks kapitaliturgudel. Kui siia lisada S&P 500 korrektsiooniootused ja paigaltammuv Euroopa majandus, siis on tulemuseks turg, mis nõuab investoritelt distsipliini, tasakaalukust ja prioriteetide ümbermõtestamist. Freedom24 analüütikud annavad investoritele viis soovitust, kuidas turbulentsete aegadega toime tulla