Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kadri Mägi-Lehtsi: valitsus, tulge kabinettidest välja
Mida keerulisem oli tervishoiusüsteemi ülevalhoidmine enne viiruspuhangut, seda suurem on inimelude kaotuse ning seotud kulutuste tegemise hind riigile, kirjutab Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi.
Kadri Mägi-Lehtsi.
Foto: Erakogu
Aasta kestnud kriis on ka näidanud, kui oluline on riigisektoril mitte kapselduda ning otsida ja leida nii abi kui lahendusi koostöös erasektoriga (public private partnership) – ka Eesti ei oleks tõenäoliselt suutnud (vähemasti mitte nii kiiresti ja edukalt) erasektori võimekuseta üles ehitada toimivat struktuuri viiruse tuvastamiseks.
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.