Asjatundja Eduka Eesti finaali jõudnud tööst: julge ja tulevikku vaatav!
Plastjäätmete bioreaktori idee on täna veel tehnoloogiliselt ilmselt teostamatu, kuid väga perspektiivikas, kirjutab Ragn-Sellsi äriarendusjuht Rainer Pesti.
Praegu maetakse plastjäätmeid prügilasse ning aetakse aju. Ometi saaks siit nii energiat kui taaskasutatavat materjali. Foto: Andras Kralla
Kui jätta kõrvale majanduslik tasuvus, siis Hella Riisalu arvamuskonkursile Edukas Eesti pakutud idee haakub oma olemuselt Ragn-Sellsi vaatega ringmajandusest ja jäätmete taaskasutusest. Kui me tänases keskkonnapoliitikas arvame, et jäätmete ja plastide põletamine on keskkonnasõbralikum kui nende ladestamine, siis seda arvamust tuleb hakata ümber hindama.
Vaata, kes kandideerivad 10 000-eurosele peaauhinnale!
Neljapäeva õhtul sõelus arvamuskonkursi Edukas Eesti toetajate esindajatest koosnev žürii Äripäeva meediamajas ligi saja kandidaadi seast välja 11 tuumakamat võistlustööd.
Ehitame bioreaktorid, mis võimaldaks plastjäätmetes sisalduva süsiniku käibest välja viia ja orgaanilised jäätmed biogaasiks ja kompostiks töödelda, kirjutab TalTechi vanemteadur Hella Riisalu arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
PwC avaldatud Baltikumi tippjuhtide uuringus osales üle 300 tippjuhi. PwC Eesti juhtivpartner Teet Tender ütles, et vastustest selgus mitmeid üllatusi. „Väärib märkimist, et seekord on leedukate investeerimisvalmidus Eesti ettevõtetesse tublisti langenud ja suuremaid ärilisi võimalusi nähakse teistes regioonides,“ rääkis Tender.