Ettevõtja: valitsuse tegevus suretab Eestis äritegevust
Kui valitsus tõstab makse, siis peab olema medalil ka teine külg – teha kõik, et äri hakkaks rohkem raha sisse tooma, kirjutab ehitusseadmete müügifirma Entra Grupp juht Dmitri Sinitsõn.
Ettevõtjat huvitab ennekõike dividendi maksustamine. Kavandatav reform suurendab seda, aga midagi vastu ei pakuta: mina pole vastloodud valitsuselt kuulnud ideid, kuidas Eestis elades rohkem raha teenida. Ettevõtlus liigub sinna, kus see on tulusam ja mugavam. Valitsuse tegevus viib selleni, et Eesti jääb ilma makse toova ärita – sellesama allikata, kust valitsus ise palka saab.
Pessimistlik mõtteviis tuleks vahetada optimistlikuma vastu: kui on vaja kärpida, siis teha seda positiivsel, edasiviival moel, kirjutab turunduse ja kommunikatsiooni ekspert, teenusdisaini ja juhtimise magistrant Heili Klandorf-Järvsoo.
Kaja Kallase kolmas valitsus peab kõvasti vaeva nägema Kallase eelmise kahe valitsuse jäetud miljardise auguga. See oleks lihtsam, kui samal ajal ei plaaniks Kaja Kallase neljas valitsus kaevata uut mitmesajamiljonist auku.
Kui valimiste käigus oleks maksutõusu ideid täpsemalt tutvustatud, oleks ka valijate ootused uuele valitsusele olnud adekvaatsemad, kirjutab LHV majandusanalüütik Kristo Aab.
Erinevalt Leedu valitsejatest, kes pikka aega paigal tammusid ja maksureformi kummi venitasid, Eesti valitsus ei viivitanud: kohe pärast parlamendivalimisi teatas riigi uus valitsus oma koalitsiooni konkreetsed plaanid maksusüsteem lähiaastatel üle vaadata, kirjutab Leedu ärileht Verslo Žinios juhtkirjas.
Leedu päritolu nutikate äripindade arendaja Nordspace alustab avalikku võlakirjaemissiooni, millega kaasab kuni 3 miljonit eurot. Võlakirjad on tagamata ja fikseeritud intressimääraga 12% aastas, intressimaksed toimuvad kaks korda aasta. Võlakirjade lunastustähtaeg on 31. märts 2027.