Mait Kraun • 22. oktoober 2015 kell 20:40

Börs: tulemuste hooaeg on alanud positiivselt

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiad olid täna tõusuteel. Mitmed ettevõtted teatasid oodatust parematest kvartalitulemustest ja see süstis investoritesse optimismi, vahendab Bloomberg.

Aktsiaturgude tõusule aitasid kaasa ka spekulatsioonid, et Euroopa Keskpank võib laiendada stimuleerimisprogrammi. EKP juht Mario Draghi ütles täna, et majanduskasvu ja inflatsiooni turgutamiseks kaalutakse erinevaid meetmeid.

McDonald’si aktsia tõusis täna 8,1 protsenti, mis on seitsme aasta suurim tõus. Kiirtoidukett üllatas turge oodatust paremate kvartalitulemustega. EBay tegi aga suurima tõusu alates 2012. aastast. Heade kvartalitulemuste ajendil kallinesid veel Dow Chemical ja Texas Instruments (vastavalt 5 ja 10 protsenti). American Express odavnes täna 5,5 protsenti, sest tulemused ei vastanud ootustele.

Standard & Poor’s 500 indeks tõusis 1,7 protsenti 2052 punktini. Dow Jonesi indeks lisas 300 punkti (1,8 protsenti) ja lõpetas päeva 17 468 punktil. Nasdaq Composite tõusis 1,7 protsenti.

„Tänasele tõusule on EKP kindlasti kaasa aitanud,“ ütles investeerimisfirma Prudential International Investments Advisersi strateeg John Praveen. „Ootused ettevõtete tulemuste osas on väga madalad, seega pole väga raske neid ootusi ületada. Ka see aitab tõusule kaasa.“

WTI toornafta hind kallines 0,46 protsenti ja Brenti toornafta lisas 0,69 protsenti. Kumbki maksis päeva lõpuks 45,41 ja 48,18 dollarit barrelist. Kulla (Comex) hind langes 0,1 protsenti 1166 dollarini untsist.

Hetkel kuum