15. veebruar 2016 kell 16:52

Deutsche Bank: ainult Fed saab turge päästa

Deutsche Bank  Foto: Bloomberg

Kui Föderaalreserv peatab turgude languse tõttu intresside tõstmise ning otsustab rahapoliitikat uuesti lõdvendada, peaks see olukorda veidi parandama, teatas Deutsche Bank.

Mure Hiina majanduse pärast, USA energiasektori raskused ja pankade habras olukord Euroopas – need on faktorid, millega eelmisel nädalal turgude langust seletati. Deutsche Banki strateegide sõnul on töötavaid lahendusi vaid üks.

„Sekkumiseta on risk suurem, et aktsiad langevad edasi,“ kirjutas pank oma kirjas, mille pealkiri oli „Lõhnab pankroti järgi“.

Analüütikud on fookusesse võtnud eelkõige selle, et USA ettevõtete riskantsemate võlakirjade tootlused on kiiresti tõusnud. Paljud arvavad, et see viitab krediiditsükli lõppemisele, mis võib muuta paljud ettevõtted maksejõuetuks. Deutsche Banki aktsiate peaanalüütik Robert Raedler ütles, et probleem on alanud eelkõige energiasektorist, mida nafta hinnalangus kõige enam mõjutab.

Föderaalreserv peaks järele andma

„Selleks, et vältida pankrotilainet USAs, peab Föderaalreserv järele andma. See viiks dollari madalamale, tõstaks nafta hindu ja ettevõtete bilanss paraneks,“ ütles pank oma raportis.

Investorite jaoks on aga probleem selles, et Föderaalreserv ei taha kurssi muuta, lisas Raedler. Kuna tööturuandmed on olnud head, ei hakka keskpank uuesti rahapoliitikat lõdvendama.

Aktsiaturgudel pole sellel aastal väga hästi läinud. Üleeuroopaline Stoxx 600 indeks on kukkunud 12 protsenti ja Standard & Poor’s 500 indeks on langenud ligi 9 protsenti.

Raedleri sõnul tähendaks „täielik pankrotitsükkel“ seda, et Euroopa aktsiad langevad täiendavalt 20 protsenti ning USA majanduslanguse oht suureneb järsult.

 

Hetkel kuum