Indrek Mäe • 19. mai 2016 kell 8:15

Tesla rahastab uut mudelit täiendava aktsiaemissiooniga

Elon Musk, Tesla Motorsi juht.  Foto: epa

Tesla Motors kavatseb turule paisata uue koguse aktsiaid, et rahastada uue elektrilise sedaantüüpi mudel 3 luksusauto turule toomist.

Aktsiaid emiteeritakse Reutersi teatel 1,7 miljardi dollari väärtuses. Ettevõtte juht Elon Musk teatas juba aprillis, et uus mudel sai oodatust rohkem ehk 373 00 tellimust ning seetõttu vajatakse nende tootmiseks lisaraha.

Kuna ettevõte vajab tehaste ning varustajate töös hoidmiseks 2,25 miljardit dollarit, plaanib Musk lisaks emissioonile kapitali kaasata ka endale kuuluvate Tesla aktsiate müügi kaudu. Väidetavalt loobub ta 600 miljoni dollari eest 2,8 miljonist väärtpaberist.

Siiski plaanib Musk pärast oma aktsiate müüki erinevate skeemidega tagasi osta ligikaudu 5,5 miljonit ettevõtte aktsiat, suurendades oma 26,7protsendilist osalust kokkuvõttes veelgi.

Muski hinnangul on kapitali kaasamine igati õigustatud, sest uus mudel on rahva hulgas ülipopulaarne. „Kui tahaksime, saaksime väikese vaevaga tellimuste arvu märkimisväärselt suurendada,“ oli ta enesekindel.

Ettevõte loodab aastatel 2018-2020 toota 500 000 uut sõidukit, mis plaaniti varem valmis saada kaks aastat pikema aja vältel. Mudel 3 sedaan paisatakse müüki 35 000 dollari eest, millele lisanduvad maksud.

Tesla aktsia reageeris emissiooniuudisele 2,2protsendilise langusega ning maksis turgude sulgumise hetkel 206,59 dollarit.

Hetkel kuum