Birjo Must • 1. juuni 2016
Jaga lugu:

Euroopa börsidel tuju morn

Börsimaakler Londonis  Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa aktsiad langevad täna juba teist päeva järjest, kuna investorid ootavad pikisilmi USA majandusandmeid ja Euroopa Keskpanga homset kohtumist.

Regiooni kõige suurem aktsiaindeks Stoxx Europe 600 langes varahommikul Londonis 0,7%. Eilsega lõpetas indeks pikima tõusu viimase seitsme nädala jooksul, kuna pankade aktsiad kukkusid.

Täna oodatakse USAst andmeid tööstuse kohta ning reedel avaldatakse värsked tööturu näitajad. See peaks andma aimu selle kohta, kas Föderaalreserv jätkab sel või järgmisel kuul intressimäärade tõstmisega.

Praegu peab 24% turuosalistest tõenäoliseks, et Fed tõstab intressimäärasid juunis. Juulikuist tõstmist peavad tõenäoliseks aga juba pooled, vahendab uudisteagentuur Bloomberg. 

Homme toimub ka Euroopa Keskpanga kohtumine, kus tehakse intressimäärade otsus. Sellele järgneb keskpanga presidendi Mario Draghi pressikonverents.

Euroopa aktsiad on viimasel ajal veidi hoogu kogunud ning Stoxx Europe 600 indeks lõpetas maikuu 1,8%-lise tõusuga. See on parim tulemus alates novembrist.

Euro Stoxx indeks on täna langenud 0,62%, Briti FTSE 100 indeks 0,68%, Saksa DAX indeks 0,57% ja Prantsuse CAC40 indeks 0,47%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum