Raha voolab Londoni kinnisvarast Aasiasse

28. juuni 2016, 11:10
Londoni ärikinnisvara hindadele prognoositakse suurt langust.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160628/BORS/160629789/AR/0/AR-160629789.jpg

Kuna Londoni kinnisvaraturg on Brexiti hääletuse tõttu kõikuma löönud, siis vaatavad kinnisvarausku investorid nüüd hoopis turvalise Aasia poole.

Singapuris, Hongkongis ja Austraalias voolab raha üha enam kinnisvarasse, kuna investorid otsivad volatiilsetel turgudel turvalisemaid varaklasse, vahendab uudisteagentuur Bloomberg kinnisvarafirma CBRE Groupi teadet.

"Raha otsib turvalist varjupaika ja riike, mis pakuvad stabiilsust," rääkis CBRE uuringute osakonna juht Henry Chin. "Küpsed arenenud turud on varsti jälle atraktiivsed."

Brittide otsus lahkuda Euroopa Liidust pühkis ligi 4 triljonit dollarit globaalsete aktsiate väärtusest, kuna investorid müüsid maha riskantseid varasid.

Spetsialistide hinnangul võib Brexitist kasu lõigata ka Jaapan. Jones Lang LaSelle'i juhi Takeshi Akagi sõnul taipab maailm peagi, et Jaapan on turvaline paik. "Aasia raha, mis on tahtnud liikuda Euroopasse, tuleb nüüd Jaapanisse. Kuna ebakindlus Euroopas liigub üle globaalsete turgude, siis paistab Jaapan välja hea kohana," sõnas ta.

Ärikinnisvara hinnad langevad

BlackRocki teatel võivad ärikinnisvara hinnad langeda järgmise aasta jooksul 10% ning seda langust veab Londoni kesklinn, kus on selge ülepakkumine. Ootuspäraseks trendiks on ettevõtte teatel vähenenud nõudlus ja lühema ajaperioodiga lepingud.

Jefferies LLC analüütik Mike Prew rääkis reedel, et kui Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust, siis võivad Londoni kontoripindade rendihinnad langeda järgmise kahe aasta jooksul 18%. Tema sõnul võivad rahvusvahelised firmad viia Suurbritanniast välja 100 000 töökohta, kuna inimesed võivad kaotada õiguse riigis viibida. See on halb uudis kinnisvaraarendajatele, kellel on järgmiseks neljaks aastaks Londonis suured plaanid, lisas Prew.

CBRE ja LLC teatel muutub Suurbritannia mõnede fondide jaoks atraktiivseks tänu valuuta nõrgenemisele ja hindade langusele. "Brexitiga seoses on kindel see, et intressimäärad jäävad madalaks veel väga pikaks ajaks ja see on hea kinnisvaraturule," lausus Chin. "Suurbritannias tekib kindlasti ajapikku väärtust, kuid ükski asi ei juhtu kiiresti," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2016, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing