Mait Kraun • 28 november 2016

Tehniline analüütik: USA aktsiaturgude tõus alles algab

Aktsiagraafik New Yorgi börsil  Foto: EPA

Paljud analüütikud on hoiatanud, et USA aktsiaturgude tõus on läbi saamas. Üks analüütik aga väidab vastupidist, vahendab MarketWatch.

„Läbimurre alles algab,“ ütles investeerimisfirma MKM Partners tehnilise analüüsi juht Jonathan Krinsky.

Tema seisukoht ei põhine S&P 500 või Dow Jonesi indeksil. Ta vaatab hoopis Value Line Geometric indeksit, mis koosneb umbes 1675 USA aktsiast (vt. graafikut).

Value Line'i indeks.  Foto: MarketWatch; Value Line

Uuringufirma Value Line’i loodud indeksis on kõigil ettevõtetel sama kaal. S&P 500 ja Dow Jonesi indeksites on ettevõtete kaalud erinevad.

„Value Line Geometric indeks arvestab sellega, et kõigisse ettevõtetesse on tehtud sama suur investeering ning tasakaalustamine toimub igapäevaselt,“ ütles Krinsky. „Geomeetrilise keskmise leidmine annab reaalse ülevaate sellest, mida "keskmine aktsia" praegu turul teeb,“ lisas ta.

Value Line’i indeks ei ole juba pikka aega uusi rekordeid teinud, vaatamata sellele, et S&P 500 ja Dow on uusi tippe purustanud. Indeks maadleb jätkuvalt 90ndate lõpus saavutatud tippudega.

„Märkimisväärne on see, et VALUEG indeks püüab jätkuvalt ületada 1998. aasta tippe,“ ütles Krinsky. See peaks viitama asjaolule, et USA aktsiaturud tõusevad veel.

Hetkel kuum