Metallide hinnatõus ei ole aeglustunud ning vask jõudis kõrgeima tasemeni alates 2015. aasta juunist. Tsink kallines aga üheksa aasta kõrgeima tasemeni, vahendab Bloomberg.
- Vasekaevandus Tšiilis Foto: EPA
Hiina valitsus plaanib Pekingi ümber ehitada uued raudteed, mis lähevad maksma kokku 36 miljardit dollarit. See peaks suurendama nõudlust tööstusmetallide järele. Turul on aidanud tõusta ka optsiooniturul toimuv lühikeste positsioonide (langusele panustavate positsioonide) katmine, ütles investeerimisfirma Marex Spectroni turuanalüüsi juht Guy Wolf.
Vase hind on täna tõusnud 1,2 protsenti ja tonn maksab 5947 dollarit. Tsink kallines 2,4 protsenti 2886 dollarini tonnist, mis on viimase üheksa aasta kõrgeim tase.
„Vase hind liigub liiga kiiresti,“ ütles investeerimisfirma Tiberius Asset Managementi tegevjuht ja kaasasutaja Christoph Eibl. „Seda ei juhi turu põhinäitajad. See tõus on spekulatiivne.“
Tööstusmetallide hinnad on tänavu kallinenud peaaegu 30 protsenti, sest Hiina nõudlus on stabiliseerunud ning USA presidendiks sai Donald Trump, kes lubas infrastruktuurile tehtavaid kulutusi järsult tõsta. Kaasa on aidanud ka kaevanduste tootmismahtude vähendamine.
Seotud lood
Vase hind tõuseb, ent eksperdid peavad selle põhjuseks spekulante, vahendab MarketWatch.
Leedu telekommunikatsiooniettevõte, UAB Consilium Optimum, mida tarbijad tunnevad Fastlinki kaubamärgina, käivitas 18. detsembrini kestva avaliku kolmeaastase võlakirjaemissiooni eesmärgiga kaasata 3 miljonit eurot, pakkudes investoritele 9% aastaintressi (ISIN code: LT0000411266, investment order cook code CSLSPO). Emissioon on tagatud ILTE 1,5 miljoni euro suuruse garantiiga.