Mait Kraun • 30. november 2016 kell 18:22

Trump eemaldub oma äridest täielikult

Donald Trump.  Foto: EPA

Donald Trump lubas kolmapäeval, et „eemaldub“ oma äridest ning teatab peagi, kuidas ta presidendina huvide konflikti väldib, vahendab CNN Money.

Trump kasutas avalikusega suhtlemisel Twitterit – ta andis seal teada, et korraldab 15. detsembril suure pressikonverentsi, kus ta räägib plaanidest lahkuda Trump Organizationist.

Presidendivalimised võitnud Trump on öelnud, et ettevõtteid hakkavad juhtima tema lapsed, kes osalevad samuti pressikonverentsil.

Trump on ainuomanik või omab osalust kokku 500 ettevõttes, seglub CNNi analüüsist. Seal hulgas on ka 150 ettevõtet, millel on äritegevus välismaal, näiteks Türgis, Kataris ja Saudi Araabias.

Kardetakse, et Trumpil tekib presidendina huvide konflikt. Trump on ise öelnud, et ta ei pea oma äride juurest lahkuma, aga ta siiski teeb seda, sest nii on võimalik huvide konflikt presidendiametis olles välistatud.

Lisaks sellele tahab Trump „keskenduda täielikult riigi juhtimisele ja Ameerika suureks tegemisele.“ Praegu koostatakse dokumente, mis eemaldavad ta äritegevusest täielikult. „Presidendiamet on palju tähtsam!“ ütles Trump.

 

 

Hetkel kuum