Kadi Neemre • 15. detsember 2016 kell 15:51

Turud kahtlevad Fedi intressimäärade kolme tõusu jutus

Fedi juht Janet Yellen  Foto: EPA

Föderaalreserv viitas oma eilses avalduses, et 2017. aastal on oodata kolme intressimäärade tõusu. Uudis pani turud kukkuma ning tekitas ühtlasi laialdaselt kahtlusi.

Nimelt ei usu börsimaaklerid, et järgmisel aastal ootab ees rohkem kui kaks intressimäärade tõusu, vahendab CNBC. Kui võtta 2016. aasta tegevus indikaatoriks, siis tõenäoliselt oleks arukas usaldada turgude tõlgendust.

CME Groupi FedWatch mõõdiku kohaselt prognoosivad turud, et järgmine intressimäärade tõus tuleb 78,5% tõenäosusega juunis. Seejärel nähakse 55% tõenäosust uueks tõusuks septembris. Tõenäosuseks, et intressimäärad tõusevad ka kolmandat korda ning seda detsembris, nähakse 46%. Selge on see, et futuurid on volatiilsed ning järgmise 12 kuu jooksul võib veel paljugi muutuda. Föderaalreservi sammude osas aga on turg äärmiselt ettevaatlik.

Mõned Wall Streeti analüütikud aga usuvad, et Föderaalreserv sõltub intressimäärade tõstmiseks liiga palju majandusandmetest.

Citigroupi analüütikud usuvad, et keskpanga poliitikud peaksid olema paremini häälestunud sellele, mis majandust ees ootab ehk Donald Trumpi juhtimise all on oodata agresiivsemat fiskaapoliitikat, mis suurendab inflatsiooni ning nõuab Fedilt intressimäärade kiiret tõstmist. “Meie arvates peaksid keskpangad nägema majandusandmeid sammu ette,” märkis Citigroup oma avalduses. 

 

Hetkel kuum