Börs: Aasia taastunud Põhja-Korea kriisist

Jaapani börs  Foto: Reuers/Scanpix

Internetihiiu Tencent Holdingsi tugevad majandustulemused panid tehnoloogiaettevõtete aktsiad Aasias rallima, millest said innustust ka teised sektorid, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Jeen tugevnes ning dollar nõrgenes pärast Föderaalreservi koosolekut, milles vihjati intressimäärade samaks jätmisele praeguse aasta jooksul.

Aktsiad Jaapanis ja Austraalias pendeldasid nii tõusu kui ka languse suunas, Lõuna-Koreas oli aga enamik rohelised. Austraalia dollar tugevnes tänu metallirallile.

Samuti on investoritele rõõmu pakkunud positiivsed majandustulemused Aasias. Austraalia lõi juulis 27900 uut töökohta, mis oli kõvasti suurem ökonomistide prognoositust. Samuti kasvas jõudsalt Jaapani majandus.

Bloombergi sõnul on aktsiaturud peaaegu taastunud Ameerika Ühendriikide ja Põhja-Korea kriisist. Wall Streeti „hirmu indeks“ on langenud reedest saadik 36% ning samuti on kahanenud aktsiate ja võlakirjade volatiilsus.

Kuigi pinged Põhja-Korea ja USA vahel on leevenenud, hoiavad investorid silma peal Washingtonil seoses äriliidrite lahkumisega president Trumpi nõukojast ning Charlottesville'i meeleavaldustega.

MSCI Asia Pacific indeks tõusis 0,6% ning tehnoloogia alaindeks tõusis 1,3%. Jaapani Topic sulgus 0,07% langusega. Austraalia S&P/ASX 200 ja Lõuna-Korea Kospi tõusid 0,5%. Hongkongi Hang Sengi indeks tõusis 3,7%.

Hetkel kuum