Lauri Teder • 24. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Nafta hind liigub viimaste aastate tipus

Foto: EPA

Sel nädalal asusid toornafta hinnad USA varude vähenemise ja 30. novembril toimuva OPECi kohtumise ajel jõudsalt kallinema.

Ühendriikide naftasordi West Texas Intermediate (WTI) futuuride hind on nädalaga kasvanud ligi 3,7%, $58.8 dollarini barreli kohta. Kallinemise põhjuseks on möödunud nädalal Lõuna-Dakota osariigis toimunud Keystone'i torujuhtme leke, mille käigus läks kaduma 5000 barrelit toornaftat. Torujuhtme omanik TransCanada teatas sel teisipäeval, et Keystone'i jõudlus on novembri lõpuni 85% madalam. Tõrgete mõju pole aga tingimata negatiivne: analüütikute andmeil ärgitavad kõrgemad hinnad mitmeid USA tootjaid rohkem naftat pumpama.

 

30. novembril toimub Viinis taaskordne OPECi kohtumine, millest võtavad osa ka mitmed organisatsiooni mitte kuuluvad naftariigid. Bloombergi andmetel andis Venemaa juba reedel märku, et on valmis OPECi kehtestatud tootmispiiranguid pikendama. See teade viis turud kokkuleppe õnnestumise osas taas optimistlikule lainele. Brenti toornafta futuuride väärtus on reedel kerkinud ligikaudu 0,2%, ligi 63,75 dollarini barreli kohta. Nädalaga on nende hind tõusnud umbes 1,4%. 

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt