Äripäev • 16 jaanuar 2018

YIT ja Lemminkäineni liit sai loa

YIT  Foto: Veiko Tõkman

Soome konkurentsiamet andis õnnistuse ehitusfirmade YIT ja Lemminkäinen ühinemisele, mille peale Lemminkäineni aktsia hind hakkas Helsingi börsil tõusma.

Ühinemine toimub veebruari alguses, siis saab Lemminkäinenist YIT osa. Lemminkäineni aktsia kerkis selle uudise peale kohe 5 protsenti, kirjutab Kauppalehti.

Teate järgi toimub ühinemine nii, et Lemminkäineni kõik varad ja võlad Antakse YIT-le üle, uuest ettevõttest kuulub YIT-le 60% ning Lemminkäineni omanikele 40%.

YIT aktsia reageeris uudisele 0,8protsendise langusega. Eelmisel nädalal oli positiivne kasumihoiatus ettevõtte aktsiat kenasti ülespoole vedanud.

Inderesi analüütik Petri Aho ütles, et lühikeses vaates saavad Lemminkäineni omanikud parema diili, pikas vaates aga võidavad mõlemad sünergia ja mastaabiefekti pealt.

Ettevõtteid on räsinud Rootsi kinnisvaraturuga seotud hirmud, mis on pannud suuri institutsionaalseid investoreid üleüldse kinnisvara- ja ehitusvaldkonnast kõrvale hoidma.

Ettevõtted teatasid ühinemisplaanidest möödunud aasta jaanipäeva paiku.

Uue ettevõtte töötajate ridadesse kuulub 10 000 töötajat kokku 11 eri riigis. Ettevõtte kombineeritud aastane käive on umbes 3,4 miljardit eurot ning kasum ligikaudu 85 miljonit eurot.

Hetkel kuum