Äripäev • 12. veebruar 2018 kell 7:45

Hiina võimud: ostke aktsiaid juurde!

Investorite enesekindluse suurendamiseks soovitavad Hiina võimud aktsiaid juurde osta  Foto: EPA

Hiina võimud jätkavad varasematest börsilangustest tuntud taktikat, kus sekkumisega proovitakse turge kontrolli all hoida.

Turgude langust kontrolli alla saada üritavad Hiina võimud soovitavad sel nädalal investoritel suurendada turgudel enesekindluse tõstmiseks oma osalusi ning investeerimisfondidel piirata osaluste müümist, vahendab Bloomberg.

Nädalavahetusel saatsid Hiina väärtpaberite reguleerimise komisjon ja teised regulaatorid mitteametlikke juhiseid suuraktsionäridele, soovitades neil oma osalusi Hiina ettevõtetes suurendada. Samuti soovitati investeerimisfondidel vältida aktsiate müümist ning maakleritelt taheti saada eelmise nädala kauplemiskokkuvõtteid.

Viimati turge raputanud müügilaine saatis Hiina aktsiad kahe aasta suurimasse langusse, käivitades kuulujutud, et valitsus hakkab kauplemist ohjama - mida on tehtud ka eelmiste languste ajal.

Hiina börsilangust võimendab ka peatne uue aasta algust tähistav Kevadfestival, mille eel soovivad kauplejad tavaliselt oma osalusi vähendada.

Hetkel kuum