Mait Kraun • 26. mai 2018 • 3 min
Jaga lugu:

Viis huvitavat fakti kanepituru kohta

Kanep  Foto: Shutterstock

Kanepifirmade äri on maailmas õitsema löömas, kirjutab CNBC.

Marihuaana legaalne müük kasvab prognooside kohaselt 2022. aastaks 20 miljardi dollarini. Tänavu ulatub müük veel 10 miljardi dollarini, kirjutab Marijuana Business Daily.

Lisaks sellele võib USAs peagi lisanduda mitmeid osariike, mis legaliseerivad kanepi. Nendeks on Michigan, Utah ja Oklahoma, selgub Marijuana Policy Projecti andmetest.

Investorite jaoks on teema kindlasti huvitav, sest tööstusel on suur kasvupotentsiaal. Allpool on välja toodud viis fakti kanepitööstuse kohta.

Nelja aastaga luuakse 340 000 uut töökohta

Praegu pakub kanepitööstus tööd umbes 125-160 000 täiskohaga töötajale, selgub Marijuana Business Daily andmetest. 2022. aastaks peaks töökohtade arv kanepitööstuses suurenema lausa 340 000 võrra. See tähendaks, et iga-aastane kasv saab olema 21 protsenti.

Kanepitööstus pakub inimestele mitmeid karjäärivõimalusi, olgu selleks kanepikasvataja amet või „abistavates ärides“ töötamine. Viimase hulka kuuluvad töökohad, kus kanepiga otseselt kokku ei puututa, näiteks juriidiline abi ning müügitöö.

Poolsada miljardit dollarit

Kui kokku panna legaalse ja musta turu müük, siis ulatub Ühendriikide nõudlus kanepi järele 52,5 miljardi dollarini. Võrdluseks võib välja tuua, et see on umbes kaks Eesti sisemajanduse koguprodukti.

Kuues USA osariigis on vabaaja kanep legaalne

Vabaaja kanep on legaalne Alaskas, Californias, Colorados, Nevadas, Oregonis ja Washingtonis, selgub Marijuana Policy Projecti andmetest. Washington D.C-s võivad üle 21-aastased inimesed omada kuni 2 untsi marihuaanat (ca 60 grammi) ja kasvatada kuut taime. Lisaks sellele võivad nad kellelegi teisele edasi anda kuni ühe untsi kanepit. Riigi pealinnas pole müük lubatud.

Maine’i osariik lubab vabaaja kanepit kasutada ning kohalikud seadusandjad tahavad selle ka legaalseks muuta, mis võimaldaks turgu reguleerima hakata.

Legaalne müük võib tänavu poole võrra tõusta

Kanepi jaemüük peaks võrreldes 2017. aastaga kasvama tänavu 50 protsenti ning jõudma 8-10 miljardi dollarini, selgub Marijuana Business Daily andmetest.

Kanep annab maksutulu

2017. fiskaalaastal kogus Washingtoni osariik kanepimüügi ja tegevuslubade pealt 219 miljonit dollarit. Kanepi aktsiisimaks on jaemüügis 37 protsenti. Colorado osariik kogus kanepi pealt mullu makse kokku 247,4 miljoni dollarit.

New Yorgi arvepidamise ja revisjoni eest vastutav ametnik Scott Stringer ütles CNBC-le, et kanepi legaliseerimine New Yorgis võib luua linnas 3,1 miljardi dollari suuruse turu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt