Mait Kraun • 13. november 2018 kell 0:12
New Yorgi börs.  Foto: Reuters/Scanpix

Börs: nafta langus vedas turge järsult alla

Aktsiaturud kukkusid esmaspäeval järsult, sest naftahindade langus jätkus ning tugevam dollar tekitas muret, et USA ettevõtete konkurentsivõime väheneb, vahendab MarketWatch.

Dow Jonesi indeks kukkus 2,3 protsenti (602 punkti), 25 387 punktini. Standard & Poor’s 500 indeks langes 2 protsenti ning lõpetas päeva 2726 punktil. Nasdaq Composite kaotas lausa 2,8 protsenti, 7200 punktini.

Nädalavahetusel teatasid Saudi Araabia esindajad, et kuningriik hakkab naftatootmist vähendama. OPEC kaalub naftakärbetesse kaasata ka teisi riike.

WTI toornafta on nüüdseks langenud juba 11 kauplemispäeva järjest ning esmaspäevaks maksis barrel alla 60 dollari. Naftahindade kiire langus on muutnud investorid murelikuks – eelkõige kardetakse globaalse majanduse tervise pärast.

Kehvemini läks täna ka Apple’i aktsial, mis odavnes 5 protsenti, sest tarnija Lumentum Holdings andis käibe- ja kasumihoiatuse. General Electricu aktsia kukkus ligi 7 protsenti ning on viimase 14 kauplemispäeva jooksul odavnenud juba 13-l.

Hetkel kuum