Liina Laks • 10. detsember 2018 kell 7:42

Börsid jätkavad langust

Täna olid korralikus languses nii Euroopa kui ka Aasia börsid.

Maaklerosakond Pekingis: turud on punases.  Foto: Reuters/Scanpix

Kaubanduspinged ja hirm globaalse majanduskasvu tõttu jätkavad ka sel nädalal turgude survestamist. Londoni börsiindeks kukkus 0,4%, Dax oli 0,7 protsendi languses. Ligi pool protsenti kukkusid ka Prantsusma, Itaalia ja Hispaania börsiindeks. Stoxx 600 oli 0,8% miinuses.

Täna hommikul olid languses kõik suuremad Aasia börsid, enim kukkus Jaapani Nikkei indeks, 2,12%. Aasia Dow oli 1,6% miinuses. Enam kui protsendi oma väärtusest kaotasid ka Hang Seng, Singapur ja India börsiindeks Sensex.

Hiinas kukkus Shanghai börsiindeks konkurentidest vähem – vaid 0,8%, kui sai teatavaks, et novembri kaubandusnumbrid jäid oodatust väiksemaks. Kui Reutersi analüütikud ootasid, et Hiina eksport kasvab 10%, siis tegelikkuses jäi see number poole väiksemaks – 5,4%. Tänavu on Shanghai komposiitindeks kukkunud 22%.

Sel nädalal oodatakse Euroopas Brexiti otsust. USAst loodetakse saada intresside tõstmise indikatsiooni Fedilt ning oodatakse uut arengut USA-Hiina suhetes, mis said uue löögi möödunud nädalal, kui Kanadas vahistati USA-le väljaandmiseks Huawei finantsjuht.

Hetkel kuum