Äripäev • 30 märts 2019

Leedo hiigelnõue Tallinna Sadama tütarde vastu kärbus

Vjatšeslav Leedo  Foto: Raul Mee

Vjatšeslav Leedo pankrotis Saaremaa Laevakompanii ja Väinamere Liinide hagiavaldus Tallinna Sadama tütarettevõtete vastu rauges, sest hagejad ei tasunud tähtajaks kohtu määratud summat eeldatavate menetluskulude katteks, teatas börsifirma.

Harju maakohus jättis 8. märtsi kohtumäärusega pankrotis ASi Saaremaa Laevakompanii ja Väinamere Liinid OÜ esitatud hagiavalduse tsiviilasjas börsifirma Tallinna Sadama tütarettevõtete OÜ TS Laevad ja OÜ TS Shipping vastu läbi vaatamata, kuna hagejad ei tasunud tähtajaks eeldatavate menetluskulude katteks kohtu määratud tagatisi kokku summas 14 000 eurot. Määrus jõustus 28. märtsil ja sellega loetakse kohtuvaidlus lõppenuks.

17. novembril 2017. aastal võttis Harju maakohus menetlusse sama aasta 25. oktoobril Saaremaa Laevakompanii ja Väinamere Liinide esitatud hagi TS Laevade ja TS Shippingu vastu väidetava ärisaladuse kasutamisega Saaremaa ja Hiiumaa liinidel sõitjate üleveoteenuse riigihankel osalemisel põhjustatud kahju hüvitamiseks kokku summas 23,8 miljonit eurot, sealhulgas Saaremaa Laevakompanii summas 15,8 miljonit eurot ja Väinamere Liinid summas 8 miljonit eurot.

Tallinna Sadama juhatus koos selle kohtuasja õigusnõustajaga on vaidlust hinnanud perspektiivituks ning kontsern ei ole võimaliku nõude katteks reservi moodustanud. Seetõttu ei oma hagi läbi vaatamata jätmine ja kohtuasja lõppemine mõju kontserni finantsnäitajatele, teatas börsifirma.

TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel ning TS Shipping osutab mitmeotstarbelise jäämurdjaga Botnica jäämurde- ja konstruktsioonilaevateenust Eestis ja offshore-projektides.

Tallinna Sadama kontserni 2018. aasta auditeerimata müügitulu oli 130,6 miljonit eurot, korrigeeritud EBITDA 74,4 miljonit eurot ning puhaskasum 24,4 miljonit eurot.

Tallinna Sadama aktsia kallines reedel Tallinna börsil 0,71 protsenti, 2,135 euroni. Alates aasta algusest on aktsia hind tõusnud üle 4 protsendi.

Hetkel kuum