Balti börsil noteeritud reisifirma Novaturas kaotas konkurentsirikkal turul nii käivet kui ka kasumit ja plaanib raha kaasata.
- Suurenenud konkurents on toonud kaasa reisipakkumite ülekülluse. Foto: Zumapress/Scanpix
2024. aasta esimesel poolaastal ulatus Novaturas Groupi käive 91,3 miljoni euroni, mis on 9,9% vähem kui eelneval aastal. Brutokasum kahanes pea poole võrra, jõudes 8 miljoni euroni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Baltikumi turismifirma Novaturas Group teenis mais tulu 17,3 miljonit eurot, vähem võrreldes eelmise aasta sama perioodi 21,5 miljoni euroga, selgub börsiteatest.
Novaturase aktsia enam Swedbanki analüütikutelt ostusoovitust ei pälvinud, seda põhjusel, et riski-tulu suhe on muutunud investori vaatest vähem atraktiivseks.
Leedu reisikorraldaja Novaturas teatas eelmisel nädalal heast aastakasumist, kuid aktsia reageeris sellele koguni 8% langusega. Läksin kohe ettevõtte aruannet lehitsema, otsides vastust küsimusele, mis juhtus. Ja arvan, et leidsin põhjuse.
Vilniuse börsil noteeritud reisifirma Novaturas näitab oma eelmise aasta majandustulemustes taas kasumit ning suurenenud on ka ettevõtte käive.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.