Välismaalastest elanikelt hääleõiguse äravõtmine kohalikel valimistel oleks vale otsus. Põhiseadusliku korra ohustajatega annab võimaluse tegeleda kehtiv seadusandlus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäev ei toeta Eestis elavatelt kolmandate riikide kodanikelt, teiste seas Venemaa ja Valgevene kodanikelt, hääleõiguse äravõtmist kohalikel valimistel, mida soovitakse teha Isamaa ettepanekul riigikogu menetluses oleva eelnõuga. Meelsus ei sõltu passi värvist, tunnistavad ka eelnõu algatajad. Samas tuleks riigil astuda samme, et riik oleks vaba ja jõukas, et inimesed tahaksid Eestis elada, meie ühiskonda ja majandusse panustada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hõbe on tänavu hinnatõusult kullale alla jäänud, sest investorid otsivad kullas geopoliitiliste pingete, kaubandussõja ja majanduslanguse riskide vastu kaitset. Samas püsib hõbeda tööstuslik nõudlus tugev ja tänavu on oodata turul suurt puudujääki, mis toetab hinda ka edaspidi.