Mõni nädal tagasi tegid DNB ja Nordea teatavaks, et on kokku leppinud oma äritegevuste ühendamises Eestis, Lätis ja Leedus ning seeläbi Balti riikides juhtiva ja tugevate Põhjamaiste juurtega iseseisva suurpanga loomises.
- Hedwig Meidra - DNB Pank ASi, turundus- ja kommunikatsioonijuht
Nii DNB kui ka Nordea kuuluvad Põhjamaade juhtivate pankade hulka ning ühiste jõududega luuakse Balti riikides sõltumatu põhjamaiste juurtega pank, millel on tugev kliendifookus ning klientide parimaks võimalikuks teenindamiseks vajalikud ressursid.
Uue ühise Balti panga peakorter hakkab olema Eestis, filiaalidega Lätis ja Leedus, mille üle hakkab järelevalvet tegema Euroopa pangandusjärelevalve koos Eesti Finantsinspektsiooniga.
Koos saab meil olema Baltikumis suuruselt teine pank ning kliendid võidavad sellest parema geograafilise kaetuse, laiema tootevaliku ning mis kõige olulisem – paremad tooted ja teenused. Eesmärk on saada ettevõtete, eraisikute ja partnerite põhipangaks Balti riikides.
Tavapärane äritegevus kuni tehingu jõustumiseni
Tehingu peavad heaks kiitma mitmed regulaatorid ning see plaanitakse lõpuni viia 2017. aasta II kvartalis. Perioodil, mis jääb tehingu lõpule viimiseni, tuleb läbida mitu olulist etappi, sh panga struktuuri ja juhtkonna ning uue brändi esitlemine. Mõlemal, nii DNB-l kui ka Nordeal saab olema võrdne hääleõigus, kuid siiski erinev osaluse suurus, mis peegeldab ühisesse panka tehtava panuse väärtust.
Kuni tehingu heakskiitmiseni jätkub tavapärane tegevus ning klientide teenindamine mõlemas pangas ja tavapärastes konkurentsi tingimustes. Kliendid ei tunneta muutusi enne, kui ühendatud pank on loodud.
Hedwig MeidraDNB Pank ASiturundus- ja kommunikatsioonijuht
Seotud lood
Lõppenud aasta oli tormiline kõikjal maailmas, nii ei jäänud ka Eesti muutustest puutumata. Aasta oli täis vastuolulisi sündmusi ning uudiste pealkirjadki ei sisendanud kindlust poliitilise olukorra ega majanduse taastumise kohta. Analüütikud on jätkuvalt pessimistlikud ning ennustavad probleemide jätkumist Euroopas ja mitmel pool mujal maailmas.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.