5. september 2016 kell 12:05

DNB ja Nordea ühendavad Balti riikides äritegevuse

Hedwig Meidra - DNB Pank ASi, turundus- ja kommunikatsioonijuht  

Mõni nädal tagasi tegid DNB ja Nordea teatavaks, et on kokku leppinud oma äritegevuste ühendamises Eestis, Lätis ja Leedus ning seeläbi Balti riikides juhtiva ja tugevate Põhjamaiste juurtega iseseisva suurpanga loomises.

Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul on tegemist Eesti finantsturu viimaste aastate suurima uudisega, mis ühtlasi toob kaasa ka suurema konkurentsi jaepanganduses.

Nii DNB kui ka Nordea kuuluvad Põhjamaade juhtivate pankade hulka ning ühiste jõududega luuakse Balti riikides sõltumatu põhjamaiste juurtega pank, millel on tugev kliendifookus ning klientide parimaks võimalikuks teenindamiseks vajalikud ressursid.

Uue ühise Balti panga peakorter hakkab olema Eestis, filiaalidega Lätis ja Leedus, mille üle hakkab järelevalvet tegema Euroopa pangandusjärelevalve koos Eesti Finantsinspektsiooniga.

Koos saab meil olema Baltikumis suuruselt teine pank ning kliendid võidavad sellest parema geograafilise kaetuse, laiema tootevaliku ning mis kõige olulisem – paremad tooted ja teenused. Eesmärk on saada ettevõtete, eraisikute ja partnerite põhipangaks Balti riikides.

Tavapärane äritegevus kuni tehingu jõustumiseni

Tehingu peavad heaks kiitma mitmed regulaatorid ning see plaanitakse lõpuni viia 2017. aasta II kvartalis. Perioodil, mis jääb tehingu lõpule viimiseni, tuleb läbida mitu olulist etappi, sh panga struktuuri ja juhtkonna ning uue brändi esitlemine. Mõlemal, nii DNB-l kui ka Nordeal saab olema võrdne hääleõigus, kuid siiski erinev osaluse suurus, mis peegeldab ühisesse panka tehtava panuse väärtust.

Kuni tehingu heakskiitmiseni jätkub tavapärane tegevus ning klientide teenindamine mõlemas pangas ja tavapärastes konkurentsi tingimustes. Kliendid ei tunneta muutusi enne, kui ühendatud pank on loodud.

Hedwig MeidraDNB Pank ASiturundus- ja kommunikatsioonijuht

Hetkel kuum