Äripäev • 10. oktoober 2018 kell 9:27
Hotellide ja restoranide liidu juht Verni Loodmaa leiab, et Eestil on tagumine aeg hakata tegema konverentsikeskust.  Foto: Margus Ansu / Tartu Postimees / Scanpix

Eestil on konverentsikeskusega selg vastu seina

Kui Eesti tahab konkureerida konverentsiturismis Läti ja Leeduga, tuleb siin konverentsikeskus mõne aastaga valmis saada, ütles hotellide ja restoranide liidu juhatuse esimees Verni Loodmaa Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Loodmaa sõnul nõuab konverentsikeskuse loomine lisaks erainvestoritele riigi ja eelkõige Tallinna omavalitsuse tegutsemist. Kui mõne aastaga ei suudeta Eestisse konverentsikeskust luua, näeb Loodmaa, et Riia ja Vilnius muutuvad konverentsikorraldajatele atraktiivseteks turismisihtkohtadeks.

"Konverentsiturist toodab turismitööstuses kõige rohkem lisandväärtust ehk jätab siia kõige rohkem raha," ütles Loodmaa. "Ta on valmis erinevate teenuste peale üsna palju kulutama."

Samuti kommenteeris liidu juht uuringut majutusteenusele kehtestatud alandatud käibemaksumäära mõjust turismisektori konkurentsivõimele ja jätkusuutlikkusele.

Stuudios käisid veel raamatu "12 asja, mida koolis ei õpetata" autor ja Edu Akadeemia üks asutajatest Roland Tokko ning Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht tiimijuht Harri Tallinn.

Hommikuprogrammi vedasid Alyona Stadnik ja Ken Rohelaan.

Intervjuud Verni Loodmaaga saab kuulata alates 40.01.

Hetkel kuum