Tagasivaatava statistika pealt on majandusolukord hea, kuna probleemseid kliente, maksepuhkuseid ja võlgnevuses laene on endiselt vähe, kuid prognoosid ennustavad raskemaid aegu, rääkis SEB panga uus ettevõtete panganduse juht Peep Jalakas.

- SEB panga ettevõtete panganduse uus juht Peep Jalakas (fotol) võttis positsiooni üle endiselt juhilt Artjom Sokolovilt.
- Foto: Jake Farra/SEB
“Kui vaatame prognoose, töötlevat tööstust, ekspordimahte, siis murepilved on just neljanda kvartali osas ja ega keegi täpselt ei tea, kui kaua nõrgem eksportturgude nõudlus kestab. Tulevikku vaatav pilt on mõnevõrra rohkem murettekitav,” rääkis Jalakas Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
SEB Panga ettevõtete panganduse valdkonna juhi ja SEB Eesti juhatuse liikmena alustas tööd Peep Jalakas, kes võttis positsiooni üle Artjom Sokolovilt.
Veel kevadel olid majandusprognoosid optimistlikumad, kuid maist alates on Euroopas kindlustunne kuust kuusse langenud, rääkis Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
Ainult 26% töötajatest nõustub, et nende praegune töökeskkond aitab neil teha parimat tööd. See šokeeriv number Gensler 2025 uuringust peegeldab kõige fundamentaalsemat muutust töömaailmas: kontor ei ole enam koht, kuhu peab tulema, vaid sihtkoht, kuhu tahetakse tulla.