Erinevalt ettevõtjatest ei paista riigi tasandil ambitsiooni majandust kasvatada, passiivsed on ka kodanikud, kes võiks jamade ilmnemisel rohkem tagajalgadele tõusta, rääkis kasvustrateeg ja konsultant Indrek Saul.

- Indrek Saul leiab, et kodanikud peaksid olema aktsiivsed ja puudujääkide korral meelsust üles näitama, siis kasvaks ka majandus suurema tõenäosusega.
- Foto: Raul Mee
Eesti tarbija kindlustunne on arusaamatult nõrk, mille taga on ühest küljest palju negatiivseid uudiseid, aga teisalt ka kodanike vähene aktiivsus, rääkis Saul Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis.
Ta tõi näite automaksust, mis toob oodatust vähem raha sisse, aga midagi ei juhtu.
“Keegi pani 100 miljoniga mööda ja me ei küsi, kes tegi, miks tegi, kuidas nii juhtus, kas saaksime teha paremini, kas see oli kellegi oskamatus, vastutustundetus või bluff,” lausus Saul.
Ta tõi paralleeli ka pensionireformiga, mida müüdi ideega, et teisest sambast lahkujad investeerivad väljavõetud raha pensionifondide halduritest paremini, kuid reaalsuses oli selliseid inimesi vähe.
Kui Eesti uudisvoos saaks kaotada negatiivsed uudised ning keskenduda vaid positiivsele, tekiks psühholoogilise efekti tulemusena tema hinnangul oluliselt suurem majanduskasv.
Indrek Sauli mõtteid majanduskasvu saavutamisest saab pikemalt kuulata intervjuust, temaga vestles Siim Sultson.
"Keegi pani 100 miljoniga mööda ja me ei küsi miks"
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!