12. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Juubel: Tootmisettevõte Hevea – 25 aastat kasumlikku tegutsemist

Tootmine Rae Vallas  

25 aastat tagasi Eesti ja Rootsi ühisettevõttena asutatud Hevea alustas tegevust lauatennisereketite kattekummide valmistajana. Praeguseks on Hevea arenenud kaasaegseks tööstuslikke kummidetaile tootvaks ettevõtteks. Välja on arendatud tipptasemel kummi ja metalli ühendamise tehnoloogia, millega ollakse tuntud üle maailma.

“Hevea asutamisleppele kirjutati alla 4. detsembril 1989 ning idee oli hakata tootma Venemaa turule lauatennisereketite kattekumme. Peatselt võtsime tööle esimesed inimesed ja alustasime tootmisega,” meenutab Hevea üks asutajatest Teet Palmse. Hevea nimi tuleb muide ladina keelest, tähendades kummipuud, mille piim on paljudel juhtudel ettevõtte toodete tooraine allikaks.

Praegu toodab Hevea nii naturaalsetest kui ka sünteetilistest erinevate omadustega toormaterjalidest kummidetaile auto-, sõja-, meditsiini-, masina-, toiduaine-, rõiva-, metsa- ja mäetööstusele. Ettevõtte põhiliseks tootegrupiks on paatide- ja jahtide mootorite jahutustiivikute tootmine, kusjuures nii kõrgel tasemel kummi- ja metallosade liitmist suudavad teostada vaid vähesed Euroopas.

Paadimootori jahutustiivikud  

“Läbi aastate pole me kunagi üle oma võimete elanud, kuid samas oleme alati hoidnud ressurssi investeerimaks uutesse seadmetesse ja tehnoloogiatesse,” vastab Palmse küsimusele, mis on Hevea võti 25 aastat edukalt tegutseda ning alati – ka kriisiajal – kasumit toota. Rahvusvahelisele kaubandusele aitavad palju kaasa ka juurutatud kvaliteedijuhtimissüsteemid ISO9001 ja ISO14001.

Alustatud sai aastakümned tagasi kahe inimesega, kuid praeguseks töötab Hevea tootmisüksustes Rae vallas, Lääne-Virumaal Pajustis ja Tallinnas umbes 70 inimest. “Areng on olnud meil pidev, suurematest investeeringutest võib välja tuua 1997. aastal Pajustisse ostetud ja 2008. aastal Rae valda ehitatud tootmishooned. Hetke huvitavamaks arenguprojektiks võib lugeda mitmete tootsmiliinide robotiseerimist, tagamaks stabiilselt kõrget kvaliteeti,” kirjeldab Palmse.

Hevea ekspordib 85% oma toodangust üle maailma. Peamised ekspordi sihtriigid asuvad Skandinaavias, kuid partnereid leidub ka Inglismaal, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Brasiilias, Austraalias, Hiinas ja mujal maailmas. Klientide leidmisele ja hoidmisele aitab kaasa suutlikkus läheneda igale kliendile individuaalselt, tootearendusest kuni kvaliteetse valmistooteni.

Hevea stabiilse arengu taga on meeskond, kellest enamik on Heveas tööl olnud üle 10 aasta. Palmse sõnul plaanib Hevea jätkata oma arengut ja tootmist samasuguses tempos ka edaspidi: “Kõik muutub ja areneb ning meie eesmärk on, et ajale ei tohi jalgu jääda, vaid vastupidiselt sellele soovime olla turust alati sammuke eespool!”

Erinevad näited toodangust  

www.hevea.ee

Jaga lugu:
Hetkel kuum