5. november 1995 kell 22:00

Volikogu andis loa võlakirjade müügiks

Rahvusvahelise emissiooni kestus on kolm aastat ja tagasimaksmise tähtaeg 1998. ja 1999. aastal. Emissioon peab olema korraldatud järgmise aasta 31. märtsiks. Emissiooni korraldaja, Jaapanis loodud väärtpaberifirma Nomura International Plc ei nõudnud võlakirjade emiteerimise eeldusena Eesti valitsuse garantiid.

Esimene Nomura Internationali tehing Eestis oli telekanali Kanal 2 aktsiate müügi korraldamine Norra suurimale meediafirmale Schibsted. Selle tulemusel ostis Schibsted aasta algul 29% Kanal 2 aktsiatest.

Tallinna linnavalitsuse prognoosi kohaselt peab linn tasuma investoritele kokku 8,11% intresse, millest riskipreemia on 3,25% ja baasintressimäär 4,86%. 1996. aastal võib uute laenude teenindamiseks Tallinn kasutada 20% oma eelarvetulust. Eeldatav tulude maht järgmisel aastal on 1,2 miljardit krooni.

Nomura International pole linnavalitsusele teinud ettekirjutusi emissioonist saadava raha kasutamise kohta. Raha on lubatud kasutada aga investeeringuteks, mitte jooksvate kulude katteks.

Tallinna abilinnapea Tiit Järve sõnul on emissioonist saadava rahaga plaanis rekonstrueerida peamiselt infrastruktuuri. Suuremad projektid, millesse investeeritakse, on tõenäoliselt Tammsaare tee läbimurde väljaehitamine Järvevana teele, Põhjamagistraali ehituse alustamine ja Laagna tee kahe liiklussõlme väljaehitamine.

Maailma suurim väärtpaberifirma Nomura International PLC on juhtiv emissioonide korraldaja Kesk- ja Ida-Euroopa riikides, kus tema poolt korraldatud võlakirjaemissioonide maht ületab 1,1 miljardi USA dollari piiri. Linnavalitsuse andmetel on ta ka suurima omakapitaliga väärtpaberifirma maailmas. ÄP

Hetkel kuum