30. november 1995 kell 22:00

Nõmmele kerkib ärikeskus

Kolmekorruselise hoone esimesele korrusele tuleb projektikohaselt suur toidupood ja kiirtoidurestoran, mida Vinkeli sõnul ei rendita välja, vaid see jääb keskuse omaniku ASi A.P.S. kätte. «Me lihtsalt tahame seda paremini teha,» märkis Vinkel. Keldrikorrusele, kus varem asus katlamaja, ehitab firma pubi.

Kaubandus-teeninduskeskuse teisele korrusele tuleb äritänav, kolmandal korrusel saavad bürooruumid 14 firmat.

Nõmme keskuses jätkavad tööd ka Tallinna Panga filiaal ja kindlustusfirma Leks kontor. Rentnike seas on aktsiaseltsid N-Market, CDS Reisid, Glasmir, Gremoren ja advokaadibüroo Boris Levin.

Aldo Vinkel kinnitas, et ta peab Nõmmet üheks kaubandusliku arengu sõlmpunktiks, kuna seal ristub mitu tänavat ja seal käib inimesi ka teistest linnaosadest. «Me oleme selle küsimusega tegelenud juba paar aastat ning projekti tasuvuses ma ei kahtle,» ütles Vinkel. Tema sõnul on hoone ümberehitamiseks tarvilik summa laenatud Tallinna Pangalt.

Nõmme linnaosa arhitekt Anne Siht ütles, et valmiva kaubandus- ja teeninduskeskuse hoone arhitektuuriline lahendus on tänu värvide kontrastsusele moodne ja isegi konfliktne. «Täiesti võimalik, et valmiv keskus võib hakata ära meelitama ka Nõmme turu kliente,» lisas ta.

AS A.P.S. ostis linnalt hoone 2,8 miljoni krooni eest avaliku konkursi kaudu 5. juulil.

Hetkel kuum