5. detsember 1995 kell 22:00

Eesti Gaas investeerib omavahenditest 70 miljonit krooni

«Projekti kohaselt peaks maagaas järgmisel aastal jõudma Viljandisse, Kohilasse, Kehrasse ja Püssi,» kinnitas Aarne Saar. «Samuti on meil kavas jätkata lokaalgaasiküttele üleviimise programmi. Käesoleval aastal viime gaasile üle ligi 26 objekti koguvõimsusega 30 000 kW ning loodame, et järgnevatel aastatel suudame seda tempot hoida.»

Uute tarbijate lisandumine suurendaks Eestis gaasitarbimist käesoleva aasta 710 miljonilt kuupmeetrilt 740 miljonile kuupmeetrile järgmisel aastal.

1994. aastal tarbiti Eestis 640 miljonit kuupmeetrit gaasi.

Kaugemas perspektiivis peaks investeeringute tulemusena tõusma maagaasi osa Eesti kütusebilansis eelmise aasta üheksalt protsendilt neljateistkümnele protsendile lähiaastatel.

Eesti Gaasi müüdava maagaasi hind on tööstustarbijate jaoks püsinud muutumatu alates 1992. aasta juunist. Ka järgmiseks aastaks ei ole Eesti Gaasi tegevjuhtkond planeerinud gaasihinna tõusu.

«Kuigi järgmisel aastal keskmine gaasiostuhind piiril suureneb, püüame oma kulude vähendamise arvel selle hinnatõusu üle elada ja mitte tõsta gaasi hinda,» kinnitas Aarne Saar.

«1997. aastal tuleb meil aga ilmselt korrigeerida gaasi hinda väiketarbija jaoks ning siis peaks hind tõusma ka keskmise gaasitarbijale jaoks.»

Hetkel kuum