4. märts 1996 kell 22:00

Energeetikud peavad erakorralise koosoleku

Luuk ütles, et erakorralise koosolekuga soovib ametiühing mõjutada pikaleveninud kollektiivlepingu sõlmimise läbirääkimisi. «Praegu ei kavanda energeetikatöötajate ametiühing veel mingeid aktsioone,» kinnitas ta. Luuk rääkis, et ametiühingul ei ole Eesti Energia tegevjuhtkonna vastu mingeid pretensioone, sest juhtkond on pidanud kollektiivlepingu sõlmimiseks ametiühinguga läbirääkimisi. Kokkuleppele pole jõutud kollektiivlepingu selle osa suhtes, milleks peadirektoril puuduvad volitused. Üks küsimus, mille lahendamiseks puuduvad peadirektoril volitused, on ametiühingu soov, et Eesti Energia tagaks töötajatele aasta jooksul reaalse palgatõusu, mis sõltub inflatsioonist. Sellest nõudmisest teavitas ametiühing ka majandusminister Andres Lipstokki.

Eesti Energia peadirektor Uudo-Rein Lehtse esitas eelmisel nädalal ametiühingule allakirjutamiseks kollektiivlepingu teksti ja tegi ettepaneku, et lepingu sõlmimist ei seotaks palgaläbirääkimistega. Palgatõusuks vajalik raha peaks laekuma juunis kavandatavast elektrienergia hinna tõusust. Lõplik otsus esitatud kollektiivlepingu sõlmimise kohta tehakse neljapäeval.

«Kui volikogu otsustab lepingule alla kirjutada, siis on konflikt lahendatud, töörahu tagatud ning mingeid aktsioone me tänavu korraldada ei tohi,» ütles Luuk.

Energeetikatöötajate ametiühing katkestas töörahu selle aasta alguses, kuna tööandja ei olnud selleks ajaks suutnud sõlmida ametiühinguga kollektiivlepingut.

Hetkel kuum