22. aprill 1996 kell 22:00

Millega saata Venemaale konteinerit?

Venemaale konteineri saatmiseks on kaks omavahel konkureerivat võimalust: auto- ja raudteevedu. Viimast soodustab korralik raudteeühendus Moskvaga.

Autoveo plussiks on kiirus ja uksest ukseni teeninduse võimalus. Raudteel veetakse kaupu linnast linnani, mistõttu peab tegema ümberlaadimisi ning lõplikult koorma kliendi kätte toimetama autoga. Kui kõik dokumendid on korras ja kauba tellinud firma tegevus on legaalne, siis läheb autoga veos kohale kolme päevaga. Raudteega alla nädala arvestada ei saa.

Turvalisuse küsimus on vaieldav. Autode puhul võib turvameeskonna piirilt kaasa tellida. Kui on kallid kaubad, siis tavaliselt nii ka tehakse. Teiseks on autovedude puhul olemas autojuht ja kindel firma, kes konteineri eest vastutavad. Raudtee puhul öeldi juba nõukogude ajal, et ta on riik riigis. Ka praegust Venemaa raudteed on väga raske vastutama panna. Rongi on raske rünnata, kuid röövimised toimuvad jaamades ja depoodes mingil määral raudtee enda teadmisel.

Raudtee eelis on, et ta on võrreldes autovedudega kolmandiku võrra odavam. Siberisse oleme saatnud kaupa isegi poole võrra odavamalt, kui see oleks olnud võimalik autoga.

Kui ei ole vaja hoolt kanda kalli kauba turvalisuse eest ja aeg ei ole tähtis, siis on kauba saatmine Venemaale raudteega soodsam.

Hetkel kuum