30. juuli 1996 kell 22:00

Pärnus tegutsevad vandaalid

Kuu ajaga purustasid vandaalid Pärnus OÜ T-Stopp üles pandud bussiootepaviljonide 1000kr väärtusega klaase enam kui Tartus ja Viljandis.

OÜ T-Stopp juht Raul Piirimees ütles, et firma ei osanud midagi sellist ette näha. «Politsei pole veel kedagi tabanud. Saame neilt vaid kirju, kus ütlevad, et kriminaalasi on kuriteokoosseisu puudumise tõttu lõpetatud,» nentis ta.

T-Stopp kasutab Rootsi konstruktsioonide juures firma Elvex lamineeritud klaasi, mida Piirimäe sõnul on raske purustada. Aasta lõpuni panevad nad Pärnu bussipeatusse 25 katusealust.

Bussiootepaviljonide klaaside purustamine levib ka Tallinnas. ASi A-Poster direktor Rein Kärk lausus, et kui varem tuli neil aastas vahetada 3--4 klaasi, siis nüüd on see arv 20. «Peavad olema hakkajad inimesed, kes säärase laastamistööga hakkama saavad, tellisega seda klaasi puruks ei löö,» lisas ta.

A-Poster ostab klaasi Soomest ning erinevalt T-Stopist kasutavad nemad ca 1500 kr maksvat karastatud klaasi. Kõik paviljoniklaasid on Kärki sõnutsi kindlustatud.

T-Stopi juht Raul Piirimees teatas, et üks katusealune läheb vastavalt materjalile kokku maksma 30 000--70 000 kr. Reklaamipind neljaks nädalaks maksab 4000--8000 krooni. ÄP

Hetkel kuum