1. oktoober 1996 kell 22:00

Tallinna Sadam jätab osaluse ettevõtetes

Esmaspäevasel oksjonil ülepakkumist ei tekkinud, sest kolme firma, ASide Bi-Info, Reslada ja Fertek, aktsiaid soovisid osta vaid teised osanikud, kinnitas Sandor Liive.

Ülejäänud müüki pandud seitsme firma aktsiad jäid tema sõnul huviliste puudumisel avalikul enampakkumisel müümata. «Oli küll kompimist, aga konkreetset ostusoovi neil polnud,» kommenteeris Liive.

Ega nende aktsiate vastu keegi peale asjaosaliste huvi ei tunne, tunnistas Liive. Kõigil ettevõtetel on põhikirjas sees omanike eelisostuõigus aktsiate müügi korral.

«Seetõttu ilmselt ei tulnud ka pakkumusi, sest omanikud oleks ikka alghinnaga aktsiad kätte saanud,» sõnas Liive.

Esmaspäeval müümata jäänud aktsiad paneb Tallinna Sadam pärast teede- ja sideminister Kalev Kukega kooskõlastamist taas avalikule enampakkumisele.

Üks võimalus aktsiaid müüa on Sandor Liive sõnul alghinna vähendamine. «Ilmselt nii teemegi, sest tahame bilansi puhtaks saada,» tõdes ta.

Tallinna Sadama haldusnõukogu on seadnud eesmärgiks vabaneda Tallinna Sadama osalusest mujal ettevõtluses ja järgmisel aastal tulevad müüki ka atraktiivsemad aktsiad, nagu Scantrans.

Liive kinnitusel on järgmise aasta aktsiate müügi kava praegu ministeeriumides kinnitamisel. «Täna ei ole põhjust muid aktsiaid omada, eriti kui arvestada, et mitmed ettevõtted on nagu seisev vesi,» kommenteeris Liive. «Mis seal salata, mida suurem on Tallinna Sadama osalus, seda kehvemini firma tavaliselt töötab.»

Hetkel kuum