30. oktoober 1996 kell 22:00

Reformierakond annab järele

Reformierakonda esindasid nõupidamisel Rein Voog ja Priit Vilba, valimisliitu Tallinn Robert Lepikson ja Endel Lippmaa. Lisaks olid kõnelustelaua taga ka Isamaaliidu juht Toivo Jürgenson, Heiki Nestor mõõdukatest ja Vootele Hansen parempoolsetest.

Pärast hommikust kohtumist toimus valimisliidu Tallinn saadikute arupidamine, kus Lepikson ja Lippmaa tegid jõulise katse moodustada Tallinna volikogus valimisliidu Tallinn ühtne fraktsioon, öeldi koonderakonnast. Äripäeva andmetel jäi selle moodustamisel paberilt puudu kuus allkirja 12st. Allakirjutamisest keeldus osa Raeklubi liikmeid.

Eile kell 18 algas Lohusalus koonderakonna juhatuse istung. Lehe trükkimineku ajaks ei olnud istung veel lõppenud. Koonderakonna esimehel Tiit Vähil oli kavas ka hilisõhtune jutuajamine välisreisilt naasnud reformierakonna esimehe Siim Kallasega. On üsna tõenäoline, et Vähi ja Kallas peavad võimu jaotamise üle Tallinnas nõu ka täna hommikul. Tallinna uue volikogu esimene istung algab Raekojas kell 16.

Isamaaliidu juht Toivo Jürgenson pidas tõenäoliseks, et volikogu istungiks on alla kirjutatud ka reformierakonna, valimisliidu Tallinn, Isamaaliidu ja mõõdukate ühenduse ning parempoolsete koalitsioonileping. Eile õhtuks ei olnud vaibunud aga teravad väitlused ametikohtade jaotamisel linnavalitsuses ja volikogus.

Äripäeva andmetel on siiski jõutud kokkuleppele, et uueks linnapeaks saab Priit Vilba ja volikogu hakkab juhtima Robert Lepikson. Koalitsiooni juhid loodavad, et neil on volikogus kuni 38 kohta 64st.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles, et Jaak Tamme versioon 34-liikmelise koalitsiooni kokkusaamiseks oli ülioptimistlik. Arvan endiselt, et Vähi ja Kallas lepivad kokku, et hoida keskerakonda võimust nii kaugel kui võimalik, rõhutas Savisaar. Ta ütles, et opositsiooni kohus on torkida ja tuua päevavalgele võimude patte, millega ta lubas ka tegelema hakata. ÄP

Hetkel kuum