27. november 1996 kell 22:00

Tartu laululava võib võtta välislaenu

Laen on ette nähtud laululava ehituse lõpetamiseks ja heli- ning valgustehnika soetamiseks. Valitsuse pressiesindaja Maarika Saarna-Siimanni sõnul on tegemist kümneprotsendilise laenuga, mille tähtaeg on viis aastat.

«Et laenutaotluse tegi Tartu eelmine linnavalitsus, peab selle kinnitama uus linnapea,» lisas Saarna-Siimann.

Tartu linnavalitsuse nõunik Ilme-Tiiu Tinni peab laenu väga soodsaks. «Laenu tagatiseks on laululava vara,» ütles Tinni. «Intresse hakkab laululava tasuma oma teenitud kasumi arvelt.»

Tinni lisas, et laenuvõtmist arutatakse linnavalitsuse tänasel istungil ja tõenäoliselt laenutaotlus kinnitatakse. ASi Tartu Laululava aktsiad kuuluvad Tartu linnale.

Tartu laululava tegevdirektori Väino Landi kinnitusel maksab rahvusvahelistele nõuetele vastav kontserttehnika üle nelja miljoni krooni.

«Meie eksperdid on tutvunud maailma paremate tootjatehaste toodanguga, tellida saame alles pärast laenu laekumist,» ütles Land. «Heli- ja valgustehnika peab paigas olema kindlasti enne 16. maid, kui laululaval on Tartu muusikapäevad 96.»

Landi sõnul kasutab laululava neljandikku laenust laululava projektijärgse ehituse lõpetamiseks. «Ehitamata on kõlaekraan,» jätkas Land. «Üht-teist tuleb ümber ehitada ka laululava hoones, sest omaaegne ruumiprogramm pole tänapäevale vastav.»

Land ütles, et laululavale hakati raha taotlema üle aasta tagasi. «Tegemata töödeks ja puuduva heli- ja valguspargi soetamiseks oli ette nähtud üle 10 mln krooni,» rääkis Land. «Et riigieelarvest selleks raha ei eraldatud, küsisime 8 mln krooni madalaprotsendilist laenu.»

Hetkel kuum